"2D animasyon video, ürünleri ve hizmetleri görsel olarak göstermek ve açıklamak için firmanızın pazarlama stratejisine katkıda bulunuyor."

“İki boyutlu animasyon” anlamına gelen 2D animasyonlardaki bütün karakter ve objeler sadece genişlik ve yükseklik değerlerine sahiptir.

2D animasyonları; pazarlama ve tanıtım amaçlı videolar, reklam filmleri, eğitici filmler, oyunlar ve çizgi filmler gibi birçok içerik türünde başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Günümüzde 2D animasyonlar oldukça gelişmiş bilgisayar programları kullanılarak oluşturulur. 2D animasyon yapımı sürecinde ön prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon olmak üzere üç temel aşama vardır.

Örnek 2D Animasyon Filmlerimiz

Hazırlık aşaması olan ön prodüksiyonda; müşteriden alınan brief (bilgilendirme) doğrultusunda senaryo yazılması, storyboard oluşturulması, renk paletlerinin belirlenmesi, karakter tasarımları, arka planların seçimi ve ses kayıtları gibi işlemler bulunur. Tasarımın hayata geçirildiği aşama olan prodüksiyonda ise renklendirme, boyama, animasyon karelerinin ve sahnelerinin oluşturulması, ses efektlerinin eklenmesi ve montaj gibi işlemler gerçekleştirilir. Post prodüksiyon aşamasında hazırlanan animasyonun etkileyiciliği test edilir ve son dokunuşlar yapılarak ilgili bilgisayar programlarından nihai çıktılar alınır.

 

 

2D Animasyon Film

2D animasyon film, ölçeklenebilirliği be dağıtımı kolay olan vektör tabanlı animasyonu temsil ediyor. Özellikle marka bilinci oluşturma, ürün ve hizmet tanıtımında yaygın olarak kullanılan 2D animasyon film, çok daha kısa sürede maksimum etki yaratacak tasarımlara imkan veriyor. Canlı aksiyon videoları ile kıyaslandığında 2D animasyon filmin güncellenmesi çok daha kolay olduğu için 2D animasyon film, daha uzun raf ömrüne sahip oluyor. 2 boyutlu bir uzayda tasarlanan 2D animasyonlar, baskı ve web tabanlı malzemelere kolayca uyarlanarak grafik tasarım öğelerine hızlı bir biçimde dönüştürülebiliyor. Bu sayede tutarlılığı ile ön plana çıkan 2D animasyon film tasarımı, marka bilinirliğini güçlendiren görsel varlıklar olarak pazarlamaya katkı sağlıyor.

Sohbet
Whatsapp Destek
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz?