Sosyal medyanın hayatımıza bu denli etki etmesi ile beraber geniş kitlelerin ortaya çıkmasını sağlayarak sosyal medya fenomenlerinin hızla artmasına yol açmıştır. Son yılların gözde reklam yöntemlerinden biri olan Influencer Marketing, Youtube, Facebook, Twitter, Periscope, Instagram gibi sosyal medya platformlarında yüksek sayıda takipçisi olan kullanıcıların içerik yoluyla takipçilerine bir ürün ya da marka hakkında deneyimlerini aktarması olarak ifade edilebilir.

Odak Medya bünyesindeki Influencer Marketing çalışmalarımız çerçevesinde uzman kadromuzun tecrübesi ile sizleri istediğiniz noktaya hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Influencer Marketing işlerinizde, benzer çalışmalar arasında fark yaratmak adına tecrübe ve bilgi birikimimiz ile tüm süreçlerde yanınızdayız.

Sıkça Sorulan Influencer Marketing Soruları

Odak Medya ile Influencer Marketing çalışmasına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Tasarım sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Influencer Marketing aşamasında öncelikle bu çalışmayı gerçekleştirecek kişiler (influencer) analiz edilir ve önem sırasına göre bir derecelendirmeye tabi tutulur. Pazarlamayı gerçekleştirmek için bu kişinin takipçilerine yönelik bir marka farkındalığı yaratılır. Sonrasında hedef kitleye pazarlama yapmak için influencer kişinin aracılığıyla kampanyalar gerçekleştirilir.

Her gün ortalama 1000 kadar reklama maruz kalıyoruz. Biz reklam olduğunun farkında bile olmadan karşımıza bannerlar, markalar, kullandığımız marka isimleri, sosyal medya reklamları gibi birçok reklam türü çıkıyor. Influencer Marketing ise bunun aksine tüketiciye doğal bir reklam havası vererek tüketiciyi doğrudan içeriğe ulaştırıyor.

Risk almadan para kazanmanın yollarından biri olan Influencer Marketing, ürününüzü iyi tanıtacak bir sosyal medya fenomeni belirlediğiniz sürece markanıza bir zarar vermez. Odak Medya olarak ürününüzü en iyi temsil edecek sosyal medya fenomenlerini sizin için seçiyor ve geniş kitlelere hitap edebilmeniz için tüm süreçlerde çalışmalarımızı titizlikle yönetiyoruz.

Sohbet
Whatsapp Destek
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz?